Ana sayfa AFYONKARAHİSAR 7 Bilim Anaokulu’ndan görkemli açılış

7 Bilim Anaokulu’ndan görkemli açılış

154
0

Antalya merkezli Yedi Bilim Anaokulu ve Çocuk Kulübü Afyon’da düzenlenen görkemli açılışla hizmete girdi. Gardın Kale hotel bahçesinde hizmete giren anaokulunun açılış kurdelesini Afyonkarahisar Belediye Başkan yardımcısı Murat Öner, Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Yedi Bilim Anaokulu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatoprak, Milli Eğitim Maarif Müfettişi Selahattin Demir, Ayza Kolejleri Müdürü Muharrem Günay birlikte kestiler.

Afyon’da Ayza Kolejleri bünyesinde hizmete giren Yedi Bilim Anaokulu ve Çocuk Kulübü Gardın Kale bahçesinde hizmete girdi. Bin metre kapalı alanı okulun 4 bin 300 metre bahçe alanı ile dikkat çekiyor. Yedi Bilim Anaokulu ve Çocuk Kulübü 160 öğrenci kapasiteli. Okulun bahçesinde ise hastane, tamirhane, itfaiye, inşaat alanı, oyun ve öğrenme alanları bulunuyor. Mini basketbol sahası, futbol sahası, hayvanat bahçesi, organik tarım alanı, konser alanı, satranç alanı, bahçe bowlingi ve trafik eğitim alanı bulunuyor.

Okulun açılışında Yedi Bilim Anaokulu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatoprak yaptı. Karatoprak, “Yedi Bilim ailesine nezih bir okul kazandırdıkları için Afyon okul kurucularına teşekkür ederim. Burası gerçekten bizim beklentilerimizin üzerinde. Burada harika bir iş çıkartan iş ortaklarımızın ilkokul, ortaokul, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi yaptıklarını da görmek istiyoruz. Bu desteği sağlayacağımızdan emin olabilirler” dedi.

Okulun açılışında Milli Eğitim Maarif Müfettişi Selahattin Demir, Yedi Bilim Anaokulunun açılışına katılan herkese teşekkür ederim. Merkezi Antalya’da olan Yedi Bilim Anaokulun Afyonda kurulmasına destek olan yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatoprak’a teşekkür ediyor ve kendisini kutluyorum. İnşallah diğer bölümlerinde açılmasını sağlar” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra protokol üyeleri okulun açılışını birlikte yaptılar. Açılıştan sonra Belediye Başak Yardımcısı Murat Öner ve Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız’a Yedi Bilim Anaokulunu gezdirdiler. Öner ve Yıldız, Yedi Bilim Anaokulunu çok beğendiler. Derslikleri ve oyun alanlarının iyi dizayn edildiğini söylediler. Okulun bahçesinde verilen kokteyle protokol üyeleri ile davetliler bir araya geldiler.