tiyatro sezonu HALKTAN BİRİ ile başlıyor

Afyon’un özel tiyatro alışkanlığı edinmesini saylayan Cafelife gösterimleri yeni sezona bomba gibi hazırlanıyor.

Cafelife özel gösterimleri ile Afyon’da özel tiyatro alışkanlığını sağlayan Cafelife yeni sezona bir birinden komik oyunlarla merhaba demeye hazırlanıyor. Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Ömer Mazi yeni sezon öncesi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mazi, “Herkesin merakla beklediği yeni sezon için bizde çok heyecanlıyız. Şu anda takip ettiğimiz 100 oyun var. Bu oyunların 10 tanesi ile anlaşma yapıldı ve Afyon’da olacaklar” dedi.

1Prömiyer Afyon’da

Mazi, “Afyon’da çok iyi bir tiyatro izleyicisi var. O nedenle işimiz her geçen gün zorlaşıyor. Daha iyi oyunlar, daha ünlü oyuncular ve elbette komedi oyunları istiyoruz. Bu nedenle 100’den fazla oyunu sürekli takip ediyoruz. Oynadıkları salonları, doluluk oranlarını, seyirci tepkilerini inceliyoruz. Daha sonra İstanbul’da bizim için oyunları izleyen 3 kişilik bir ekibimiz var onların önerilerini aldıktan sonra anlaşma sağlanıyor”

Bu sezon yeniliklere hazır olun diyen Ömer Mazi, “Afyon’da bir ilke daha imza atcağız. Afyon’un yakından tanıdığı Can Törtop iki yeni oyun hazırlıyor. Bunlardan biri “Kuğu Gölü Belası” provalara başlandı. Bu oyunun ilk gösterimi için Can Törtop ile anlaştık ve Türkiye Prömiyerini Afyon’da yapacağız. Bu özel gece ile Afyon’da bir ilki gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Mazi, “Bu sezonu iki bölümde planlıyoruz. 4 Ekim’de başlayacak ve 27 Aralık’a kadar sürecek olan 2019 bölümü. Sonrasında ise yılbaşından sonra 10 Ocak’ta başlayıp 17 Nisan’a kadar sürecek olan 2020 bölümü olacak. Toplamda 15 oyunluk bir sezon hazırlığımız var. Oyunlarımız her zaman olduğu gibi yine TED Afyon Koleji sahnesinde olacak” açıklaması yaptı.

2019 Tiyatro Takvimi  

4 Ekim 2019 Halktan Biri  

18 Ekim 2019 Kuğu Gölü Belası  

1 Kasım 2019 Bence hiç komik değil

15 Kasım 2019 Üçü Bir Arada

29 Kasım 2019 Emlakçı

13 Aralık 2019 Suit  

27 Aralık 2019 

Sosyal Medyada Paylaş

Benzer yazılar